Google Play Store Yükleme

Google Play Store Yükleme

Google play store yükleme nasıl oluyor? Google Play Store, Google Play web sitesinden indirilebilen bir Android uygulamaları ve oyunları paketidir. İlk olarak 10 Temmuz 2008’de Apple’ın App Store’una alternatif olarak piyasaya sürüldü. Mağaza, Android 2.2 veya sonraki sürümleri çalıştıran cihazlarla ve ayrıca dokunmatik arayüzleri etkinleştirilmiş Chrome OS ve Windows 8 cihazlarıyla tam uyumluluğa sahiptir.

Uygulamayı indirmek için kullanıcıların bir Google hesabına ve bir Android cihazına sahip olması gerekir. Uygulamayı indirmenin faydaları arasında, uygulama mağazasının geniş Android uygulamaları koleksiyonuna erişim, market oyunlarına ve hizmetlerine erişim, uygulamaları indirmeden önce test etme yeteneği yer alır.

Google Play Store Nasıl İndirilir?

Google Play Store’u Android cihazınıza indirmek için uygulamayı açın ve oturum açın. Ardından, menü düğmesini (sağ üst köşeye yakın üç satır) seçin ve “Uygulamalar”ı seçiniz. Sonrasında listenin en üstünde “Yükle” adlı bir düğme göreceksiniz. Bu düğmeye tıklayın. Sonrasında uygulama listenize eklenecek ve uygulamaları indirmeye başlayabilirsiniz.

Google Play Store Yükleme
Google Play Store Yükleme

Google Play Store Nedir?

Google Play Store, Google Inc. Tarafından işletilen ve Android cihazlar için uygulamalar, kitaplar, müzikler, filmler, TV şovları ve oyunlar sunan bir dijital uygulama mağazasıdır. Mağaza ilk olarak 7 Temmuz 2008’de Android Market’te piyasaya sürüldü.

Şubat 2017 itibariyle uygulama mağazasında yaklaşık 1,5 milyon uygulama ve 500.000 kitap var. Sistem Android kullanıcılarına, bir web tarayıcısı olan herhangi bir Android cihazından veya Chrome web tarayıcı uzantısından erişilebilen bir çevrimiçi mağaza sağlar. Mağaza, bazı (hepsi değil) Android TV’lere de kurulabilir.

Google Play Store Ne İşe Yarar?

Google Play Store, Android kullanıcılarına çok çeşitli uygulamalar sunan çevrimiçi bir mağazadır. Hem Android hem de iOS cihazlar için bir uygulama bölümü vardır. Sistemdeki uygulamalar ücretsiz veya ücretli olarak indirilebilir. Ücretli uygulamalar, ücretsiz uygulamalara göre ekstra özellikler ve avantajlar sunar.

Mağazadan bir uygulama yüklemek için cihazınızda Google Play Store uygulamasının yüklü olması gerekir. Uygulamayı kendi web sitesinden indirilebilir veya, Android Market uygulaması kullanılarak Android cihazınıza yüklenebilir. Uygulama yüklendikten sonra uygulamayı açabilir ve yüklemek istediğiniz uygulamayı bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.