Instagram Telefon Numarası Ekleme ve Değiştirme

Instagram Telefon Numarası Ekleme ve Değiştirme

Kişilerin zamanlarını en çok geçirdikleri yer olan ınstagram uygulaması aynı zamanda günümüzün en popüler sosyal medya uygulamasıdır. 1 milyarın üzerinde kullanıcı bulunan uygulama, telefon ve e posta adresi gibi birim sistemlerini oluşturarak kişilere güvenlik ağını sağlamayı başarmıştır.     

Bu uygulama kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilse de birçok soru işaretini de bünyesinde barındırmayı başarmaktadır. En çok merak edilen sorulardan bir tanesi olan ınstagram telefon numarası ekleme ve değiştirme nasıl olur kısaca bir göz atalım.

Numara Ekleme Ve Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Birçok kişi ınstagram uygulamasına üye olurken farklı numaralardan giriş yaparlar. Bu numaralar bazen kendilerine ait olurken, bazen de başka kişilere ait olmaktadır. İşte böyle bir durumda numara değiştirmek veya numara eklenmedi ise uygulamaya numara ekleyebilmek için aşağıdaki adamların yapılması gerekmektedir:

  • Instagram uygulamasına giriş yapın ve kendi profil sayfanızın üst kısmında yer alan üç nokta ifadesine tıklayın
  • Buradan profil seçeneğine girin
  • Karşınıza çıkan sayfada profil düzenle adlı sekmeye tıklayın
  • Burada telefon simgesi yer alacaktır, dokunarak giriş yapın
  • Karşınıza çıkan sayfaya eklemek istediğiniz numaranın başına sıfır koymadan numarayı yazın
  • Bu esnada telefon numarasını doğrulamak için gelen gelen kodu girmeniz gerekecektir
  • Son olarak kod onaylanır ve bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Bu işlemleri yaparken kod onaylama gerektiği için girmiş olduğunuz telefon numarasına ait cihazı yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Instagram Telefon Numarası Ekleme ve Değiştirme
Instagram Telefon Numarası Ekleme ve Değiştirme

Hesap Çalınma Durumunda Ne Yapılmalı

Bazı kişiler kullanmış oldukları ınstagram uygulamasının çalınmasından kaynaklı telefon numarasını değiştirmek istemektedir. Böyle bir durumda ilk olarak hesabınızın çalınmış olduğuna dair başvuru yapmanız gerekir. Başvurunuzun ardından ınstagram sizden hesabınızı doğrulamak için gerekli kimlik bilgilerinizi isteyecektir. İşlemlerin tümünü yapabilmeniz için ise hesaba erişiminizin olmadığının aktif olması gerekmektedir.

Instagram Uygulamasından Telefon Numarası Kaldırma

Bu işlemi yapmak numara ekleme işlemleri ile aynı şekildedir diyebiliriz. Bunun için ilk olarak uygulamanıza giriş yapın ve üst kısımda bulunan üç nokta ifadesine tıklayın. Karşınıza gelen telefon simgesini açın. Burada sistemde kayıtlı olan telefon numarası çıkacaktır. Numarayı silerek işlemlerini tümünü kaydedin ve böylece uygulamayı telefon numarası olmadan kullanmaya başlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.