Instagram Kullanıcı Bulunamadı Hatası ve Çözümü

Instagram Kullanıcı Bulunamadı Hatası ve Çözümü

Sosyal medyanın en gözde uygulaması şüphesiz ki ınstagram uygulamasıdır. Bu uygulama, özellikle hesabını dondurup tekrardan açan kişilere hesabın bulunamamasına dair bazı hatalar vermektedir.  

Kullanıcılar da böyle bir durumda şüpheye düşmekte ve ne yapacağını bilememektedir. Peki çözümü oldukça basit olan ınstagram kullanıcı bulunamadı hatası ve çözümü nasıl yapılır kısaca bir göz atalım.

Instagram Kullanıcı Bulunamadı Sorunu

Instagram hesabını donduran kişilerin istedikleri zaman hesaplarını tekrardan aktif etme hakları vardır. Fakat aktiflik yapıldığı esnada kullanıcı bulunamadı sorunu ile de karşılaşılma olasılığı çok yüksektir.

Bunun en büyük nedeni ınstagram uygulamasının hesabı pasif bir hale getirmesinden kaynaklı olmaktadır. Böyle bir durum dondurulan hesabın dışında yer alan normal hesaplarda da görülebilmektedir.

Normal hesaplarda böyle bir durum ile karşılaşılmasının iki ana nedeni olmaktadır. Bunlardan ilki başka kullanıcılar tarafından şikayet edilmenizken, bir diğeri topluluk kurallarını ihlal edecek bir harekette bulunmanızdan kaynaklı olmaktadır.

Bu durumdan birini yapmanız uygulamanın sizi direk olarak pasif hale getirmesine sebep olmaktadır.

Instagram Kullanıcı Bulunamadı Hatası ve Çözümü
Instagram Kullanıcı Bulunamadı Hatası ve Çözümü

Instagram Kullanıcı Bulunamadı Çözümü

Kullanıcı bulunamadı hatasını çözmek için https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 linkine tıklayın. Açılan sayfada kullanılmış olan hesabın işletme, ürün veya hizmetten hangisini içerdiğini seçin. Ardından evet ya da hayır yanıtını verin. Genelde hayır yanıtı ile devam edilmektedir ve çözüm yoluna rahatlıkla ulaşılmaktadır.

Kullanıcı Bulunamadı Hatası Neden Olur

Bu uygulama @ ile başlatılan kullanıcı adlarını pek kabul etmez. Bu nedenden dolayı da birçok kişi kullanıcı bulunamadı hatası ile karşılaşmaktadır. Bunun için uygulamaya giriş yaparken doğru kullanıcı adı yazdığınızdan emin olun.

Eğer ki her seferinde sorunsuz bir şekilde bu uygulamaya girmeyi başarmakta iken, ilk defa böyle bir sorun ile karşılaştıysanız bu durumu muhakkak uygulamaya bildirmelisiniz. Bunun için:

  • Mobil üzerinden kullanmış olduğunuz ınstagram hesabına girin
  • İOS kullanıcıları şifremi unuttum, adroid kullanıcıları giriş yapma ile ilgili yardım al seçeneğine tıklamalıdır
  • Her iki kullanıcı da ilk olarak hesap giriş bilgilerine buradan da giriş bilgilerini kullanamıyorum seçeneğine basmalıdır

Bu işlemlerin sonunda uygulama sizi hesaba tekrardan giriş yapabilmeniz için gerekli bölümlere yönlendirecektir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.