Instagram Hikaye Süresi Kaç Saniye?

Instagram Hikaye Süresi Kaç Saniye?

İlk çıktığı günden beri dikkatleri üzerinde toplamayı başaran ınstagram uygulaması, hikayeler bölümü ile bünyesine her geçen gün daha da çok takipçi kazandırmayı başarıyor.

İlk başlarda yalnızca 15 saniye süren video bölümü, yapılan yeni güncellemeler ile bu süreyi uzattığını duyurmuştur. Peki ınstagram hikaye süresi kaç saniye? kısaca bir göz atalım.

Süre Sınırı Uzatılıyor    

Instagram uygulamasına belli süre zarfından daha uzun süreli videolar eklendiğinde uygulama bu durumu kabul etmez ve videoları sistem otomatik olarak videoları 15 saniyelik parçalara böler.

Hal böyle olunca da kullanıcılar bu durumdan rahatsızlık duymaktadır: Gelen şikayet ve istekler üzerine ınstagram istenilen duyuruyu duyurmuş ve 15 saniyelik sürenin 60 saniyeye çıkarılacağını bildirmiştir.

Artık kullanıcılar 60 saniyelik videoyu hiç bölünmeden hikayesinde paylaşabilecekler. Takipçilerde artık izlemek istedikleri kullanıcıların videosunu kesintisiz bir şekilde izleme hakkına sahip olacaklar.

Instagram Hikaye Süresi Kaç Saniye?
Instagram Hikaye Süresi Kaç Saniye?

Videoları 15 Saniyelik Parçalara Ayırma

Bazı uygulamalar video ayrıma konusunda belirli kısıtlamalara sahiptir. Örneğin kimi uygulamalar süre sınırı oluşturmakta ve yalnızca 30 saniyelik videoyu bölmektedir. Ama Split Videos For Instagram adlı uygulama videoları bölmek için herhangi bir sınırlama istemez. Bunu yapabilmek için:

  • Uygulamayı cihazınıza yükleyin
  • Uygulamayı açarak giriş yapın ve fotoğraf albümüne erişme kısmını onaylayın
  • Video ayırma işleminin gerçekleşebilmesi için slect videos adlı tuşa dokunun
  • Ayırmak istediğiniz videoyu seçin

Tüm bu basamakların sonunda uyarı alacaksınız. Uyarı sonunda ise videolar artık 15 saniyelik bölümlere ayrılmış olacaktır. Son olarak işlemlerin gerçekleşip gerçekleşmediğini kontrol etmek için ınstagram uygulamasına giriş yapmalısınız.

Instagram Hikayesi Ne Zaman Siliniyor

Instagramda paylaşmış olduğunuz hikaye veya videolar 24 saat boyunca durabilmektedir. Bu 24 saatlik süre içerisinde kişiler istedikleri zaman hikaye yada videolarının silebilme hakkına sahiptirler.

Kişiler silmez ise 24 saat sonra uygulama kendisi otomatik olarak silecektir. Bu uygulamanın en güzel özelliklerinden bir tanesi ise silinmiş olan hikayenin istenildiği zaman ulaşılabilir olmasıdır. Bunun için profil sayfanıza girmeli ve ardından yukarıda yer alan üç nokta işaretine tıklayarak arşiv sekmesine basmalısınız. Burada daha önceden paylaşmış olduğunuz tüm hikaye ve videolara erişebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.