Instagram Hesabınızı Diğer Cihazlardan Çıkış Yaptırmak

Instagram Hesabınızı Diğer Cihazlardan Çıkış Yaptırmak

Günümüzün vazgeçilmez sosyal medya araçlarından bir tanesi olan ınstagram uygulaması, birçok farklı cihazda aynı anda kullanılmaktadır. Fakat bazı kişiler diğer cihazlardan çıkış yapmayı unutmakta ve bu durumda kullanıcıda panik oluşturmaktadır. Peki ınstagram hesabınızı diğer cihazlardan çıkış yaptırmak nasıl olur kısaca bir göz atalım.

Başka Cihazlardan Instagram Uygulamasına Girilmesi 

Birçok kişi sosyal hayatlarında bilgisayar, tablet, telefon ve şirket bilgisayarını bir arada kullanmaktadır. Hal böyle olunca da kişiler en çok kullanmış oldukları hesapları bu cihazların içerisinde de açmaktadır.

Hatta bu uygulamaların en başında ınstagram gelmektedir. Aynı zamanda kişiler bazı durumlarda başka kişilerin cihazları üzerinden de bu uygulamaya giriş yapabilmektedir.

Bu durumların çoğunda ise bazı kişiler uygulamadan çıkış yapmayı unutarak cihazı sahibine teslim etmektedir. Aslında böyle bir durum karşınıza gelebilecek en kötü durumdur. Bunu direk olarak hesabınızın çalınması ile eş değer bir şekilde karşılaştırabilirsiniz.

Hesabınızın açık olduğu cihazı kullanan kişi, sizin mesajlarınızı çok rahat bir şekilde kontrol edebilir. Bu sebepten dolayı başka cihazlar üzerinden uygulamaya giriş yapıp işlemleri tamamladıktan sonra çıkış yapmayı unutmayın.

Instagram Hesabınızı Diğer Cihazlardan Çıkış Yaptırmak
Instagram Hesabınızı Diğer Cihazlardan Çıkış Yaptırmak

Diğer Cihazlardan Nasıl Çıkış Yapılır?

Eğer ki uygulamayı açık olarak unuttuğunuz cihaza erişim hakkınız var ise, uygulama üzerinden tekrardan çıkış sağlayabilirsiniz. Fakat cihaza erişme hakkınız yoksa:

  • Elinizde bulunan cihazı açın ve ınstagram uygulamasına giriş yapın
  • Uygulamada yer alan profil resminize tıklayın ve buradan üç nokta simgesine basın
  • Son olarak açılan sayfada yer alan tüm cihazlardan çıkış yap butonuna tıklayın

Böylece kendi hesabınızın açık olduğu tüm cihazlardan çıkış işlemi gerçekleşmiş olacaktır. Eğer ki şifrenizi daha önceden başka birisi ile paylaştıysanız, uygulamaya tekrardan başka cihazlardan erişim hakkının olduğunu da bilmelisiniz.

Bunun için ayarlar kısmına gelerek şifre değişikliği yapmalı ve tekrardan tüm cihazlardan çıkış yap seçeneğine tıklamalısınız.

Instagram Hesabım Hangi Cihazlarda Açık

İster şifre değişikliği ister de tüm cihazlar üzerinden çıkış işlemleri olsun kullanıcılar hangi cihazlar üzerinden uygulamaya giriş yapıldığını görmek ister. Fakat ınstagram uygulaması henüz böyle bir bilgiyi bizlere sunmamaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.