Facebook Virüsü Temizleme 

Facebook Virüsü Temizleme 

Facebook hesabına ve bilgisayara bulaşarak ciddi zararlar veren virüslere karşı facebook virüsü temizleme konusu hakkında detaylı bilgiler derledik. Facebook sosyal medya platformu ile bulaşan virüslerden dolayı hem kullanıcı hesabı hem bilgisayarlar ciddi zararlar görebilir. Bu virüsler daha çok mesaj ve sahte linkler aracılığıyla kullanıcı hesaplarına gönderiliyor.

Facebook Virüsü Nedir? 

Facebook virüsü, aldatıcı yöntemler sayesinde hazırlanarak kullanıcılara gönderilen sahte mesaj ve linklerdir. Kullanıcılar hesaplarına gelen bu mesaj ve sahte linkleri tıkladıklarında virüs yayılmaya başlıyor. Bu durumdan etkilenmemek için kullanıcıların bu linkleri tıklamamaları gerekir.

Facebook Virüsü Nasıl Temizlenir? 

Hem hesaba hem de bilgisayara zarar veren virüsleri yok etmek için anti-virüs programlarının kullanılması önem taşır. Aksi takdirde hesabınız ve bilgisayarınız virüslerle sürekli karşı karşıya gelebilir. Facebook virüslerinden korunmak için bir diğer yöntem ise Facebook kullanıcı şifresinin 3-4 ayda bir güncellemeniz gerekir.

Facebook Virüsü Temizleme 
Facebook Virüsü Temizleme 

Facebook Virüsünün Yayılması

Facebook virüsleri daha çok tıklanan linklerden dolayı yayılırlar. Ayrıca farklı yolarla yayılan Facebook virüsleri de bulunuyor. İndirilen herhangi bir oyun ve programdan dolayı virüs bulaşabilir. Bu tür durumlardan olumsuz etkilenmemek için oyun ve programları orijinal sitelerinden indirilmesi gerekir.

Kullanıcıların En Çok Karşılaştığı Facebook Virüsleri

Virüsler bulaştığı yerlerde ciddi sorunlara neden olduğu için kullanıcıların bu konularda dikkatli olmaları gerekir. Kullanıcıların karşılaşabileceği virüsleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Facebook mesaj virüsü,
  • Dikkat sana bir mesajım var virüsü,
  • Facebook davet virüsü,

Yukarıda sıraladığımız virüsler kullanıcıların en çok karşılaştığı virüsler olarak bilinir. Bu virüsler daha çok e-posta ve Facebook mesajlaşma yoluyla bulaşır.

Virüslerden Facebook Hesabımı Nasıl Koruyabilirim?

Kullanıcı hesaplarının virüslerden korunması için izlenecek en önemli adım linkin hemen tıklanmamasıdır.

Ayrıca bilgisayara indirilen oyun ve programların orijinal sitelerden indirilmesi virüs bulaşma ihtimalini de azaltır. Yanlışlıkla linki tıklayan kişiler hemen anti-virüs programını devreye koyarak virüs ortadan kaldırılmalıdır.

Ayrıca tüm hesaplara ait şifrelerin değiştirilmesi virüse karşı alınabilecek bir diğer önlem olabilir. Facebook arkadaşlarınız tarafından gönderilen mesaj ve paylaşımlar tam olarak anlamadıkça bunların tıklanmaması gerekir. Bu hususlara uyulması halinde Facebook hesabınız istemediğiniz paylaşım ve etkinliklerden uzak kalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.