Facebook Videolar Oynatılamıyor Sorunu

Facebook Videolar Oynatılamıyor Sorunu

Sosyal medya uygulamaları arasında yer alan facebook, bizleri fotoğraf ve video paylaşma özelliği ile ilk tanıştıran ilk uygulamadır. Hala bu uygulama ile popülerliğini devam ettiren facebook, yer yer bazı hatalar ile de karşımıza gelmeyi başarmaktadır. Hatalardan bazıları uygulamaya gelen güncellemelerden bazıları ise kendi cihaz ve internetimizden kaynaklı olabilmektedir. Peki, facebook videolar oynatılamıyor sorunu neden kaynaklı olmaktadır ve nasıl çözülür? Kısaca bir göz atalım.

Facebook Uygulamasına Video Yükleme

Bu uygulama üzerinde fotoğraf ve video yükleyebilmek için, ilk olarak uygulamaya ait bir kullanıcı hesabı oluşturmak gerekmektedir. Eğer ki paylaşmayı yapacağınız sayfa kendi sayfanız ise:

  • Üst kısımda bulunan ne düşünüyorsun adlı bölüme gelin ve bu bölümün alt kısmında bulunan fotoğraf/ video paylaşma tuşuna basın
  • Burada size fotoğraf paylaşmak için gerekli adımlar gösterilecektir. Bu adımları takip ederek videoları rahatlıkla yükleyebilirsiniz

Genelde video yükleme anında bazı kişiler yüklenemiyor hatası ile karşılaşabilmektedir. Bunun sebebi birden çok nedene bağlı olabilmektedir. Örneğin video oynatılırken donma ve geç yüklenme gibi bir durum yaşıyorsanız bunun nedeni internet bağlantısından kaynaklı olabilir.

Böyle bir durumda ilk olarak kullanmakta olduğunuz cihazın internete bağlı olup olmadığından emin olmalısınız. Eğer ki sorunun kullanmış olduğunuz internetten kaynaklı olmadığını düşünüyorsanız cihazınızı tekrardan açıp kapatın ve uygulamaya giriş yapın. Böylece sorun çözülmüş olacaktır.

Facebook Videolar Oynatılamıyor Sorunu
Facebook Videolar Oynatılamıyor Sorunu

Video Oynatılamıyor Sorunun Çözümü Nasıldır

Bu sorunun ana temellerinin başında ağ bağlantısından kaynaklı hatalar gelmektedir. Özellikle internet hızının düşük olması en yüksek görülen şikayetler arasında yer almaktadır. Böyle bir durumda modemi tekrardan açıp kapatmayı denemelisiniz veya kendi internetinizi kullanıyor iseniz internetinizi tekrardan açıp kapatmayı deneyebilirsiniz.

Eğer ki tüm bunlara rağmen sorununuz geçmiyor ve siz de sorunun gerçekten internetten kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız, kullanmış olduğunuz internet firmasıyla bağlantıya geçip ve sorunu çözmelerini talep etmelisiniz.

Uygulamanın Kendisinden Kaynaklı Olabilmektedir

Facebook uygulamasında video yüklenememesi sorunu genel olarak ağ kaynaklı olsa da bazen uygulamadan kaynaklı da olabilmektedir. Böyle bir durumda uygulamadan tamamen çıkış yapın ve birkaç dakika bekledikten sonra uygulamaya tekrardan girmeye çalışın. Böylece sorun çözülmüş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.