Facebook Toplu Mesaj Silme

Facebook Toplu Mesaj Silme

Facebook uygulamasını kullanan kişiler facebook toplu mesaj silme işlemini gerçekleştirebilirler. Bunun için Facebook hesabı sahiplerinin hesaplarında ekli olan arkadaşlarıyla sohbet etmek için Messenger yüklemiş olmaları gerekir. Messenger üzerinden yapılan sohbetler mesaj kutusunun dolmasına ve hesap sahiplerinin bundan rahatsız olmasına neden olur.

Ayrıca hesapları üzerinden yaptıkları konuşmaların başkaları tarafından öğrenilmesini istemezler. Bunun için mesajları silmek isteyebilirler. Ancak yapılan sohbetin tek tek silinmesi zaman kaybına neden olur. Bunun için toplu mesaj silme işleminin yapılması gerekir. Toplu mesaj silme işlemine dair detaylar şunlardır;

Facebook’ta Toplu Mesaj Nasıl Silinir?

Facebook hesabında toplu mesaj silme işlemini gerçekleştirmek için ilk olarak facebook hesabına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılır. Giriş başarılı bir şekilde yapıldıktan sonra Sohbetler/Mesajlar bölümüne gidilir.

Mesajlar veya Sohbetler bölümüne gidildiğinde geçmişte sohbet edilen hesapların isimleri yazar. Tüm sohbetler silinmek istendiğinden sohbetlerin tamamının görülmesi gerekir. Mesajların tamamını görmek için Mesajlar sayfasında yer alan Messenger’de Tümünü Gör linkine tıklanır.

Messenger’de Tümünü Gör isimli linke tıklandığı anda tüm sohbetler ekranda açılır. Sohbetlerin üzerine basılı tutulur ve sekmenin açılması sağlanır. Bu sekmede Facebook Mesajları Toplu Silme butonu tıklanır ve silme işlemi tamamlanır.

Facebook Toplu Mesaj Silme
Facebook Toplu Mesaj Silme

Telefondan Facebook Toplu Mesaj Nasıl Silinir?

Facebook mesajlarını toplu silme işlemi tarayıcı üzerinden yapılabildiği gibi telefon üzerinden de silinebilir. Bunun için kişilerin telefonlarında Facebook uygulamasının yüklü olması gerekir. Uygulama yüklüyse eğer kullanıcı adı ve şifre ile hesaba giriş yapılır. Sohbetler bölümüne ulaşılır ve açılan sayfadan mesajlar seçilerek silme işlemi gerçekleştirilebilir.

Facebook’taki Toplu Mesajları Silme Programı Var Mı?

Facebook’taki mesajları toplu silmek için geliştirilmiş uygulamalar vardır. Bu uygulamalar silme işleminin daha kısa sürede gerçekleşmesini sağlayabilirler.

Günümüzde facebook toplu mesaj silmek için tercih edilen uygulamalar şunlardır;

  • Messenger Cleaner
  • Fast Del Message
  • Facebook Delete All Messages
  • Delete all Message
  • Messenger Message Cleaner

Bu uygulamalar eklenti halindedir. Eklentiler kısa sürede kurularak facebook üzerinde bulunan sohbet mesajlarının hızlı şekilde silinebilmesini sağlarlar.

Facebook Toplu Mesaj Silince Karşı Taraftan Silinir Mi?

Facebook hesap sahipleri mesajları toplu silerek sohbet geçmişlerini temizleyebilirler. Ancak yapılan sohbetin karşı tarafta da kaydı tutulur. Bu durum sıkıntı yaşanmasına neden olabileceğinden mesajların karşı taraftan da silinmesi gerekir. Bunun için hesap sahiplerinin yapması gereken mesajların üzerine basılı tutularak Herkesten Sil işlemini gerçekleştirmektir.

Ancak bu işlem için iki olumsuz durum vardır. İlki Herkesten Sil işleminin Messenger uygulaması üzerinden yapılabilmesidir. İkincisi de bu işlemin gerçekleşmesi için mesajlaşmanın 10 dakika geçmeden silinmesidir. Aksi takdirde mesajların karşı taraftan silinmesi mümkün olmaz.

Facebook Toplu Mesaj Silmek İçin Kod Var Mı?

İnternet ortamında facebook toplu mesaj silmek için hazırlanmış olan kodlar vardır. Kullanıcılar bu kodları kullanarak da mesajlarını silmeyi deneyebilirler. Ancak kod yardımıyla toplu mesajların silinmesi tehlikeli bir işlemdir. Çünkü internet ortamında yayılan bu kodlar güvenli değildir. Kodların işlemin gerçekleşmemesine neden olabildiği gibi hesabın çalınmasına da neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.