Instagram Engellenen Kişiyi Bulma

Instagram Engel Kaldırma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Birçok özelliği bünyesinde barındıran ınstagram uygulaması kullanıcıların birbirlerini takip etmesini, paylaşımların görülüp beğenilebilmesini, yorum ve mesajlaşma özelliğini sunuyor. Bu özelliklerin dışında bu uygulama, kullanıcı hesapları arasından istenilmeyen hesapların engellemesinde ve yeri geldiğinde engelinin kaldırılmasında da kişilere yetki hakkı vermeyi başarıyor. Peki, ınstagram engel kaldırma hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir kısaca bir göz atalım.

Instagram’da Engel Kaldırma Yolları

Instagram uygulamasında daha önceden engellenmiş kişilerin engelleri basit yöntemler ile kaldırılabilmektedir. Bu yöntemler iki farklı gruba ayrılır. Bunlardan bir tanesi ayarlar kısmından engeli kaldırmak iken bir diğeri profil üzerinden engeli kaldırmaktır. Engelleme durumu ne zaman olmuş olursa olsun, bu iki yöntem üzerinden engel istenildiği müddet kaldırılabilir.

Instagram Engellenen Kişiyi Bulma
Instagram Engellenen Kişiyi Bulma

Ayarlar Üzerinden Engel Kaldırmak

Bu işlemler için ilk olarak uygulamaya giriş yapın ve profil resmine tıklayarak kendi profil sayfanızı açın. Ardından sağ üst köşede yer alan üç nokta ifadesine basın. Burada seçenekler karşınıza çıkacaktır. Bu seçenekler arasında yer alan ayarlar kısmına basın. Açılan sayfada gizlilik ayarlarına tıklayın ve buradan da engellenmiş kişiler adlı seçeneği bularak giriş yapın. Kaç tane hesap engellediyseniz hepsi bu sayfada karşınıza çıkacaktır. Son olarak engelini kaldırmak istediğin kişinin hesabını seçin ve engeli kaldır simgesine dokunun. Bu şekilde engel kalkmış olacaktır ve karşı kullanıcı artık sizi takip etme hakkına sahip olacaktır.

Profil Üzerinden Engel Kaldırmak

En kolay yöntemlerden bir tanesi de bu yöntemdir. Bu yöntem için uygulamaya giriş yapın ve arama tuşuna gelerek engelini kaldırmak istediğiniz kişinin ismini yazıp profil sayfasına girin. Bu sayfada karşınıza mavi renk ile yazılı olan engeli kaldır adlı sekme çıkacaktır. Bu sekmenin üzerine tıklayarak engeli çok kolay bir şekilde kaldırabilirsiniz.

Engeli Kaldırıldıktan Sonra Takip Edilir Mi

Engellemiş olduğunuz kişinin engelini kaldırmadığınız sürece onların paylaşmış oldukları hiç bir paylaşımı göremezsiniz. Bu durum karşı taraf içinde geçerlidir. Fakat engel kalkarsa her iki kişide birbirine erişim hakkına sahip olacaktır. Aynı zamanda daha önceden engellenen kişinin tekrardan engeli kaldırılırsa, bu kişiyi takip edebilmek için istek atmak gerekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.